Зняття Садового, що це було?

Для Андрія Івановича, рішення «йти в Президенти» було продиктовано наміром зберегти свою партію «Самопоміч». Проте, балотування Садового рейтингу партії не піднімало.

Те, що він відмовився від участі у виборах, слід було очікувати. І справа не в Гриценку, а в президентських рейтингах. Сміттєвий скандал, вихід з фракції половини депутатів, скандали у партійних організацій в регіонах – все це не могло пройти безслідно. Тож особистий рейтинг мера Львова, незважаючи на всі потуги, і далі перебував на межі статистичної похибки.

Для Садового стало очевидним, що йому краще не йти далі на вибори і приєднатись до Гриценка, ніж отримати нещасних 2% і не потрапити в першу десятку. В БПП переконані, що в різних пропорціях голоси мера Львова, розподіляться приблизно між шістьма кандидатами. І впевнені, що частина виборців Садового буде голосувати за Порошенка, а не тільки за Гриценка.

Щодо парламентських виборів то Андрій Іванович наголосив, що його партія братиме в них участь «з набагато більшою силою і твердістю» та закликав ліберально-демократичні сили об’єднуватись навколо «Самопомочі». Можливо це частина угоди з Гриценком.

Потрібно пам’ятати, шо на відміну від Анатолія Степановича в Садового є фракція у Верховній Раді України та партійна структура. Відтак, обидва сподіваються на синергію об’єднання. Таким чином попробують збільшити представництво своїх депутатів в наступному парламенті.

Андрій Іванович не був би сам собою, якби під час відкликання своєї кандидатури на користь Гриценка не залишив б для себе поле для маневру! Зокрема він зазначив, що це не є безумовна підтримка! Та всеж на початку наступного тижня «Самопоміч» та «Громадянська позиція» планують підписати публічну угоду.

У своїй хитрій манері, колишній кандидат в президенти, наостанок себе похвалив: «Я свідомий важливості рішення, яке я сьогодні приймаю, я свідомий того, що це рішення вплине на виборчий процес. Я би дуже хотів, щоб це рішення дало перемогу для єдиного кандидата від демократичних сил. Це нетипово для української політики. В мене немає на сьогодні жодної умови до Анатолія Гриценка. Я навіть думаю, що мій сьогоднішній спіч для нього є певною несподіванкою. Він, напевно, дивиться наш брифінг», – сказав Садовий.

На завершення повідомлю, що за інсайдерською інформацією, політрада партії «Самопоміч» не дуже раділа рішенню Садового. Тож, враховуючи що саме навколо цієї партії будуть об’єднуватися прихильники Гриценка, Томенка, Чумака, Фірсова, Катеринчука та інших політиків – нас чекає нескінченна «санта – барбара» в найгірших традиціях української політики…

Автор: Остап Голінка