Вчені виявили хробаків, що поїдають пластик.

2 мільйони пластикових упаковок щохвилини використовується по всьому світу. Гори пластику, які накопичилися за всі роки, навіть складно уявити. Вчені намагаються знайти рішення, а уряди розробляють ліміти на використання цього матеріалу. Проте проблема залишається серйозною і до сьогодні. Але нинішнє становище можна врятувати за допомогою одного хробака. Це несподіване відкриття підштовхнуло вчених до проведення досліджень, і їх результати виявилися позитивними.

Цей хробак насправді гусениця, яку називають “восковим хробаком”. Він паразитує на бджолиних сім’ях і поїдає віск; також його купують як корм власники тварин тераріумів, наприклад ящірок. У деяких експериментах “восковий хробак” навіть здатний замінити собою ссавців. І, як ми вже з’ясували, він не так давно був визнаний здатним запобігти руйнуванню планети.

Те, що ця гусениця може перетравлювати пластик, з’ясувалося випадково,
як і більщість наукових відкриттів. Професор Федеріка Бертоккіні (Federica Bertocchini), бджоляр, помістила “воскових хробаків” в пластиковий пакет, а трохи пізніше виявила в ньому численні дірки. Спільно з іншими вченими – Паоло Бомбелли (Paolo Bombelli) і Крістофером Дж. Хау (Christopher J. Howe) – вона організувала дослідження, засноване на інциденті з пластиковим пакетом, використовуючи 100 хробаків.

пакети
Фото © Depositphotos.com 

Вони поклали хробаків в пластикові пакети, і через 40 хвилин в них почали з’являтися отвори. Через 12 годин маса пластику зменшилася на 92 мг. Причому з’ясувалося, що хробаки дійсно руйнують хімічні зв’язки пластика, а не просто пожирають його.

сміття

Фото © Depositphotos.com

Вчені вважають, що секрет криється в ферменті хробаків, який допомагає їм перетравлювати пластик. Крім того, вони давно харчуються воском, що представляє собою «натуральний пластик».

Після того як дослідники зрозуміють, як використовувати фермент і як відбувається процес травлення у цього хробака, вони стануть на один крок ближче до вирішення проблеми пластикового сміття.