В Україні пропонують позбавляти пенсій мешканців ОРДЛО з паспортом РФ

Про це повідомила міністр у справах ветеранів Ірина Фриз на своїй сторінці в Facebook.

Вона підкреслила, що уряд сьогодні прийняв рішення про визнання недійсними паспортів, які видаються уповноваженими органами РФ після 28 квітня 2019 року.

За словами Фриз, мова, зокрема, йде про російські паспорти, виданих в центрах в м Новошахтинську і с. Покровське.

“Ініційовано обробку пропозиції про внесення громадян, які отримали паспорти РФ способом, що порушує міжнародне право і загрожує суверенітету нашої держави, в базу даних з подальшим позбавленням їх статусу бенефіціара на отримання соціальних виплат або пенсій з боку України”, – підкреслила міністр.

24 квітня президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ, яким спростив порядок отримання російського громадянства для жителів окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Чинний Президент України Петро Порошенко заявив, що указ Путіна фактично є підготовкою Кремля до анексії українського Донбасу або створення російського анклаву в Україні.

Петро Порошенко закликав Євросоюз посилити санкції проти Росії під час їх перегляду в червні в зв’язку з рішенням Москви спростити видачу російських паспортів жителям ОРДЛО.

Новообраний президент України Володимир Зеленський заявив, що не радив би російській владі даремно витрачати час, намагаючись спокусити громадян України паспортами РФ.