В африці створюють “Велику зелену стіну”

В Африці почали будівництво “великої зеленої стіни” з дерев на південному кордоні пустелі Сахари.
Більше 20 країн планують брати участь в цьому проекті і до 2030 року створити стіну з дерев, довжиною у 8 тис. км. Стіна повинна стати наймасштабнішою живою структурою на планеті.

Проект реалізують у Сахелі – колись родючому тропічному регіоні, який зараз став частиною Сахари через неправильне управління земельними ресурсами та кліматичні зміни.

Велика зелена стіна

Крім захисту африканської природи, стіна також повинна допомогти вирішити проблеми з бідністю на континенті, оскільки будівництво створить більше робочих місць, поповнить запаси питної води в регіоні і забезпечить продовольством місцеві поселення.
Повідомляється, що в Нігерії вже відновили 4 млн га засохлих земель, а в Сенегалі і Ефіопії деревами засадили 12 млн і 15 млн га земель відповідно, на кордоні держав з Сахарою.

“Коли не було дерев, вітер викопував і руйнував грунт. Але тепер він більш захищений. Листя забезпечують захист, а навіс збільшує вологість навколишнього середовища і дає тінь, тому грунт потрібно поливати менше”, – розповів керівник одного з африканських поселень у районі “Великої зеленої стіни” Абсаман Мудуба.


Джерело: techno.nv.ua