У Німеччині відкрився перший електричний автобан

Для будівництва конструкції з підвісними електромережами на 14 км траси А5 уряд ФРН виділив 14,6 млн євро. Випробування електровантажівок триватимуть до кінця 2022 року.

У федеральній землі Гессен у вівторок, 7 травня, відкрито перший електричний автобан. На відрізку шляху довжиною близько 14 кілометрів на трасі A5 між Вайтерштадті і Мёрфельденом по кілька разів на день будуть проїжджати електровантажівки різних компаній. До середини 2020 року планується вивести на випробувальну трасу п’ять таких фур на дизелі, оснащених додатковим електродвигуном, повідомляється на сайті гессенського дорожнього відомства, яке координує проект.

У його реалізації задіяні також технічний університет Дармштадта і компанії Siemens Mobility і ENTEGA. Федеральне міністерство охорони навколишнього середовища виділило на будівництво конструкції з підвісними електромережами 14,6 млн євро. На випробування електричного автобану, яке повинно тривати до кінця 2022 року, призначені додатково 15,3 млн євро. До теперішнього часу відомство виділило на розробку електровантажівок понад 70 млн євро.

Раніше випробування електровантажівок проходили на приватних дорогах, розповіла представник міністерства Рита Шварцелюр-Зутер (Rita Schwarzelühr-Sutter). За її словами, в майбутньому планується побудувати підвісні мережі ще на двох відрізках автобанів – в землях Шлезвіг-Гольштейн і Баден-Вюртемберг. “Вантажівки з електроприводом і струмоприймачем – це особливо ефективне рішення на шляху до нешкідливих для навколишнього середовищя вантажоперевезень”.

Джерело: DW