Проект Mars One закритий.

Організація, що стоїть за проектом по колонізації Марсу, збанкрутувала

Пам’ятайте організацію Mars One? Ту саму, що обіцяла відправити людей заселяти Марс і зробити з цього справжнє телевізійне реаліті-шоу? Так ось, вона банкрут, згідно з фінансовими документами, які були опубліковані в мережі. У них вказується, що компанія поставлена ​​під ліквідацію. Виявляється, Mars One Ventures, комерційна гілка Mars One, оголосила себе банкрутом ще в січні, однак відомо про це стало тільки зараз, завдяки одному допитливому користувачеві Reddit, який виявив відповідні фінансові звіти.

звіт

Нагадаємо, що співзасновником заснованої в 2012 році Mars One є голландський підприємець Бас Лансдорп, який до 2013 року майже повністю фінансував проект самостійно. Ідея про створення першої постійної людської колонії на Марсі виникло ще під час його навчання в Делфтському технічному університеті.

Технічно організація була поділена на два підприємства: некомерційне Mars One Foundation і комерційне Mars One Ventures AG, зареєстроване в Швейцарії. Згідно з виявленими в мережі фінансовими документами, остання організація була визнана
банкрутом 15 січня судом Базеля (Швейцарія) і на той момент оцінювалася майже в 100 мільйонів доларів. Британський офіс Mars One Ventures PLC фігурує в документах, як недіюча компанія, яка не веде ніякої комерційної діяльності. На її рахунках міститься менше 20 000 британських фунтів.

Бас Лансдорп заявив, що Mars One Foundation досі функціонує, але не зможе розвиватися далі без подальших інвестицій в проект. Давати будь-які інші коментарі він відмовився, додавши лише, що працює зі своїми партнерами «над пошуком рішення ситуації, що склалася».