Абітурієнти бідкаються, МОН розводить руками

Вчора відбулось обов’язкове ЗНО з української мови та літератури, а це означає, що тепер у всіх абітурієнтів відбувся перший екзамен. Але мова буде йти не про те, як відбувається тестування, скількох людей вигнали і скільки не пройшли поріг. Мова про батьків та абітурієнтів і їхнє сприйняття ЗНО.

У всіх була однокласниця або однокласник, які в 11 класі лише зубрили ЗНО? 24\7 віддавались тестам? Щодня бігали в репетиторів? У мене були. А чи бачили ви в школах дітей, яких колотить, трясе руки, їх обливає потом, вони втрачають свідомість і плачуть через погані результати? Я бачила. Спойлер : це НЕ вина МОН, а відмінники не завжди стають вдалими прикладами для наслідування.

В мережі можна побачити гнівні пости або коментарі від батьків про те, що їх не пускають в школу де відбувається тестування, а раптом їх дитині стане погано і що тоді? Так от, любі батьки, коли прийде «і тоді» знайдіть своїй дитині психолога. Стрес та паніка, яку діти проявляють з приводу ЗНО – це не через те, що тестування нереальне для здачі і не через те, що воно вирішує все їхнє життя, бо не вирішує. Це все про відношення до ЗНО : про те, чого в ньому бояться ваші діти, про той страх, яким їх в школах годують вчителі, а вдома… ВИ. Вони хвилюються не через те, що їх чекають страшні інспектори, важкі завдання або класи нашпиговані камерами, а через те, що досі є ті, хто вірять, що галочка в квадратику вирішує їх життя.

Якщо ви і правда хочете аби ваші діти були в безпеці та хорошому фізичному і емоційному стані під час екзаменів краще поясніть їм, що їх успіх залежить від їх наполегливості, вмінні досягати цілі, працелюбності, вмінні пристосовувати до ситуації якою б вона не була та навичок комунікації замісь того, щоб черговий раз запитати «скільки тестів сьогодні зробив?» чи розказати «історію успіху» про Танюшу з третього під’їзду, яка склала ЗНО на 190 і тепер вчиться в Києві. Спойлер : те, що вона вступила до Києва НЕ означає, що її життя вдалось.

А якщо ви хочете аби ваша дитина і справді навчилась критичному мисленню, аналізу, призвичаюватись до будь-якої ситуації, подорожувала, займалась спортом та навчалась в найкращих лекторів країни, то можете розповісти їй про Українську академію лідерства.

Авторка: Вікторія Сипухіна