Керівництво Університету банківської справи звинувачують у лобіюванні інтересів наближених приватних підприємців

Про це зі заявою в поліцію звернувся власник кафе “Ucafe” Назарій Блищак.

Власник закладу харчування стверджує, що керівництво вишу перешкоджає веденню його підприємницькій діяльності. – “Незважаючи на діючий договір охорона за вказівки Анжели Кузнєцової, ректора ДВНЗ «Університет банківської справи» , не пропускає до нас відвідувачів, розміщає брехливі оголошення про припинення діяльності, та головне — вимагає від нас додаткової понад договором плати оренди в майже чверть мільйона гривень. Поборів ніколи не брав та не даю, отож такий тиск чиниться на мене та на моє підприємство. На кону 13 робочих місць. Як правильно розумію — об’єкт розчищають під конкурента, зараз я вам це доведу…” – запевняє пан Блищак.

ДОВІДКА “ЧБ ІНФО” “Ucafe” – приватний заклад громадського харчування створений спільним договором між Університетом банківської справи та приватною особою-підприємцем. Мета — забезпечення студентів комплексним харчування.

Даний заклад потрапляв у наш об’єктив. Святкуючи три роки закладу керівництво “Ucafe” замовляло в нашого агенства зйомку домашнього відеоролика. Ось це відео на пам’ять.

Саме тоді нашим журналістам запам’ятались вишукані ресторанні страви на кшталт “суп-крем зі шпинату” за 19 гривень та салат “Цезар” за 17 гривень. Саме доступність та якість роблять даний заклад найкращим серед львівських студентських кафе — обідній середній чек тут становить 50 гривень. Це ціна однієї страви у фаст-фудах, при тому, що мова йде не про подібні заклади в центрі міста. Отож, підприємець протягом трьох років напрацював доволі унікальну модель реорганізації забезпечення харчуванням студентів мінімальними коштами не втрачаючи якості та різноманіття. Таким чином перетворив студентську “столовку” на повноцінне студентське кафе.

…Сьогоднішній понеділковий ранок почався ледь о сьомій годині дзвінком від власників закладу. – “Мені не видають ключі та блокують дверів в приміщення.” – кричав в слухавку пан Блищак. З його слів та підтверджуючого відео, всі дії зроблені за вказівкою ректора — пані Кузнєцової. Як стверджує чоловік, керівництво вишу вимагає у нього додаткових чверть мільйона гривень. Договір три роки тому складався на умовах виграного тендеру і це всіх влаштовувало. – “Сьогодні ж з мене вимагають колосальні кошти та нав’язують ціни центральної частини туристичного Львова. Звідкіля мені брати такі кошти у спальному районі, на другому поверсі навчального закладу? Це все без вивіски, вона не може висіти поруч з вивіскою університету, та при студентському ціноутворенні. Як мені з кількагривневих прибутків збирати непомірні суми.

”Як стверджує оточення бізнемена, заявленне перешкоджання господарській діяльності не має на меті збільшення фінансових накопичень навчального закладу. Вони звинувачують керівництво в недобросовісному лобіюванню інтересів конкурентів. “На цих фото підприємець, який програв мені три роки назад у тендері, та сама пані ректор Анжела Кузнєцова. Як бачимо обстановка на знимках святкова, нагадує близьких людей, можливо навіть за родинним столом. Це так навчають веденню фінансових справ та бізнесу, шановне керівництво вишу? Цікаво, що на це скажуть наші клієнти-студенти. Ми зі задоволенням промоніторимо ситуацію на їхніх форумах”.

Керівництво Університету банківської справи поки на камеру відмовилось від коментарів. Через це інформаційне агенство “Чорним по білому” не має змоги подати позиції другої сторони. Однак наші контакти є в секретаріаті, а за керівництвом збережено право на трактування свого бачення конфлікту. Тим часом за фактами викладеними у заяві проводиться розслідування Шевченківським райвідділом поліції та прокуратурою Шевченківського району. Правоохоронцям та наглядовцям довелось цілісінький ранок відбирати пояснення у сторін та свідків. Заявник вбачає ознаки злочину передбаченого статтею 206 карного кодексу – “Перешкоджання законній господарській діяльності”. Санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі. Інформаційне агенство “Чорним по білому” слідкуватиме за перепитіями конфлітку та ходом розслідування. Про всі подробиці згодом, ми, відверто вболіваємо за цей унікальний проект. Ще до недавна він був прикладом сімбіозу керівництва вишу та бізнесу. Від конфлікту, на нашу скромну думку, програють лишень студенти та втратяться дорогоцінні робочі місця.